Περιβαλλοντικά προγράμματα τμημάτων Γ2 και Γ3 PDF Εκτύπωση E-mail
Πέμπτη, 29 Ιούνιος 2017 20:26

Το σχολικό έτος 2016-2017 πραγματοποιήθηκαν από τα τμήματα Γ2 και Γ3 τα εξής περιβαλλοντικά προγράμματα:

• "Βιωσιμότητα του υδάτινου φυσικού περιβάλλοντος της Ελλάδας" με υπεύθυνους καθηγητές την κα Σουρνάκη Μαρία και τον κ. Βζούκα Κωνσταντίνο.
  • "Νερό και φυσική ομορφιά της Ελλάδας" με υπεύθυνους καθηγητές την κα Τσαπατώλη Κωνσταντινιά και τον κ. Πράπα Λεωνίδα.

Τα δύο προγράμματα ολοκληρώθηκαν με την εκπαιδευτική επίσκεψη που πραγματοποιήθηκε 4-7 Μαΐου 2017 στην Πρέβεζα, Λευκάδα, ΚΠΕ Φιλιππιάδας, Πάργα, Ιωάννινα με συμμετέχοντες τους μαθητές των τμημάτων Γ2 και Γ3 της Γ' Γυμνασίου, αρχηγό της εκδρομής την κα Σουρνάκη Μαρία και συμμετέχοντες καθηγητές τους κ. Βζούκα Κωνσταντίνο, κα Ευαγγελία Καραμανιώλα και κ. Πράπα Λεωνίδα.

Για να δείτε την παρουσίαση της εκπαιδευτικής επίσκεψης πατήστε εδώ

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 29 Ιούνιος 2017 20:29